Wypadanie włosów

Wzmocnij je dzięki suplementom i witaminom.
Na głowie znajduje się ok. 80 do 150 tyś włosów i jest to tylko 3% całego ludzkiego owłosienia.

Każdy zdrowy włos rośnie przeciętnie przez 3 do 5 lat, a następnie wypada. Codziennie tracimy od 50 do 100 włosów dziennie. Nawet utrata 150 włosów dziennie nie powinna nas bardzo niepokoić, jak długo stare, wypadające włosy zastępowane są przez nowe.

W niektórych okresach życia – np. po ciąży – tracimy więcej włosów niż przybywa nam nowych. To zjawisko związane jest z gwałtownym spadkiem hormonów (estrogenów), które przez całą ciążę utrzymywały na głowie więcej włosów w fazie wzrostu. Warto wówczas sięgnąć po suplementy bogate w witaminy i inne dobroczynne składniki, jak biotyna, selen i cynk, które pomagają zachować zdrowe włosy i ograniczają nadmierne wypadanie włosów.

Zmiany poziomu hormonów w wieku andro i menopauzy również przyczyniają się do wzmożonego wypadania włosów, a i w takim przypadku nieocenione mogą okazać się suplementy na wypadające włosy.

Na cykl wzrostu włosów wpływają nie tylko zaburzenia równowagi hormonalnej, ale także predyspozycje genetyczne, niektóre leki i choroby czy zbyt mały poziom witamin i mikroelementów w organizmie. Nie bez znaczenia jest również tryb życia jaki prowadzimy, w szczególności nasza dieta, którą w razie potrzeby możemy uzupełnić o odpowiednie suplementy diety i ekspozycja na stres.

Nadmierne wypadanie włosów może dotykać zarówno kobiety, jak i mężczyzn, ale niezależnie od płci, wypadające włosy zawsze wiążą się ze stresem i poczuciem dużego dyskomfortu.

Kerabione to nowoczesny preparat bogaty w witaminy, aminokwasy i oligoelemnty. Dzięki swojej innowacyjnej formule suplement poprawia kondycję włosów oraz działa wzmacniająco na paznokcie.

Znajdujące się w składzie suplementu Kerabione witaminy C i E, biotyna oraz pierwiastki, miedź, selen i cynk, pomagają zachować zdrowe  paznokcie, utrzymać prawidłową pigmentacje włosów, ale przede wszystkim wzmacniają włosy i, dostarczając organizmowi drogocennych składników, chronią przed ich wypadaniem.