Wypadanie włosów – pytania

Kerabione Booster czy Kerabione? Jak długo stosować? Co na wypadanie włosów? Tutaj znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.


WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

Kiedy zachodzisz w ciąże, w Twoim ciele dochodzi wielu ważnych zmian napędzanych przez wzrastający poziom hormonów. M.in. są to estrogeny konieczne do prawidłowego rozwoju ciąży i przygotowania ciała do porodu. Estrogeny wpływają również na Twój wygląd, w tym lepszy stan skóry oraz wzmocnienie włosów i paznokci. Po przyjściu dziecka na świat ilość estrogenów w Twoim organizmie gwałtownie spada do poziomu wyjściowego. Wówczas włosy nie tylko wypadają, ale matowieją, stają się słabsze i cieńsze. Istnieją również dodatkowe czynniki, które potęgują to zjawisko. Należy do nich, chociażby przewlekły stres, którego w życiu młodej mamy często nie brakuje. Oprócz niewyspania i codziennych nerwów nie zawsze jest czas na porządny posiłek. Tymczasem w okresie ciąży i połogu (szczególnie jeśli karmisz piersią) zapotrzebowanie na składniki odżywcze, w tym białko, wzrasta i Twój organizm będzie je kierował w pierwszej kolejności do najważniejszych organów. I nie są to włosy ani paznokcie. Co dalej?

Czy włosy odrastają po wypadnięciu?

Zwykle problem wypadających włosów dotyczy okresu od 3-go do 12-go miesiąca po porodzie. Po tym czasie powinno pojawić się już dużo nowych włosów, a gęstość fryzury wrócić do czasów sprzed ciąży. Jeśli 12 miesięcy po porodzie nadmierna utrata włosów nadal Ci towarzyszy, może to świadczyć np. o dużych niedoborach żelaza, albo chorobie tarczycy. Watro wtedy udać się do ginekologa, albo lekarza rodzinnego i sprawdzić, co stoi za gorszą kondycją włosów.

Jak powstrzymać wypadanie włosów po porodzie?

Wypadanie włosów po porodzie to naturalny proces wynikający ze zmian hormonalnych. W ciąży faza wzrostu włosa jest przedłużona przez wzrastający poziom estrogenu. W efekcie włosy, które w normalnym przypadku dawno by już wypadły, u ciężarnej z reguły rosną w najlepsze. Po porodzie poziom estrogenu spada, a włosy zaczynają wypadać „garściami”, co często niepokoi młode mamy. Zjawisko wzmożonego wypadania włosów po ciąży ma jednak dużo wspólnego z fizjologicznym wypadaniem włosów. Oczywiście właściwa pielęgnacja, dieta, unikanie stresu itp. ogranicza wypadnie włosów. Nie licz jednak, że proces wypadania uda się całkowicie powstrzymać. Możesz za to wspomóc wzrost nowych włosów.

Czy każdy może stosować suplementy na włosy? Jak je dobrać by działały?

Przede wszystkim należy zidentyfikować pierwotną przyczynę wypadania włosów i pod nią dobrać suplementację. W przypadku wypadania włosów u kobiet ciężarnych i karmiących piersią trzeba dodatkowo zwrócić uwagę na skład pod kątem ewentualnych przeciwwskazań. WHO nie rekomenduje stosowania witaminy A u kobiet ciężarnych i w okresie po porodzie*, pokrzywa może zahamowac laktację, a L-lizyna z kolei wywołać problemy żołądkowo-jelitowe u matek karmiących.

* https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3648723/

Kiedy zacząć przyjmować Kerabione Mama?

Warto zareagować jak najszybciej. Pamiętaj jednak, że nie zahamujesz już rozpoczętego procesu wypadania włosów, który wynika z naturalnego cyklu życia włosa. Możesz za to przyspieszyć odrost nowych włosów i skupić się na ich odbudowie. Kerabione Mama jest w pełni bezpieczne dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią, a ponadto zawiera składniki rekomendowane w tym okresie przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, takie jak żelazo, jod i kwas foliowy.

Jak długo powinnam przyjmować Kerabione Mama? Kiedy pojawią się pierwsze efekty?

Zalecamy przyjmować Kerabione Mama minimum 3 miesiące. W tym czasie powinny pojawić się na głowie pierwsze nowe włoski, tzw. baby hair. Możesz bez przeszkód kontynuować suplementację nawet 12 miesięcy po porodzie. Pamiętaj, że Kerabione Mama stworzyliśmy specjalnie dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Jest bezpieczne i zawiera składniki rekomendowane w tym okresie. Nie bagatelizuj jednak problemu wypadających włosów, jeśli utrzymuje się dłużej. Odwiedź swojego lekarza.

Czy można łączyć Kerabione Mama z innymi suplementami?

Kerabione Mama zawiera składniki rekomendowane dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią, więc poza witaminą D (np. Oilesen) nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji. Oczywiście możesz to zrobić, ale najpierw porównaj składy, żeby nie doprowadzić do kumulacji witamin i minerałów, które występują w obu preparatach. Masz wątpliwość jak to zrobić? Poproś o pomoc swojego lekarza, lub farmaceutę.

Czy warto skrócić włosy, kiedy wypadają w połogu?

Niektóre mamy skracają włosy po porodzie. Takie działanie nie zatrzyma wypadania włosów, niemniej może sprawić, że efekt ich utraty nie będzie aż tak widoczny. Krótsze włosy są również wygodniejsze w utrzymaniu i pielęgnacji. W okresie ciąży i po porodzie warto obchodzić się z włosami delikatnie, wymienić szczotkę na taką, która nie szarpie włosów, unikać mocnych upięć i stylizacji. Takie podejście sprawi, że problem wypadających włosów nie zostanie z nami na długo.

Co jeszcze mogę zrobić dla swoich włosów?

Możesz wymienić szczotkę do włosów na delikatną i naturalną szczotkę Kerabione z włosiem z dzika, oraz używać 2 x w tygodniu wcierek Kerabione Booster Oils z olejkami lawendowym i rozmarynowym dla poprawy mikrokrążenia w obrębie mieszków włosowych.


WYPADANIE WŁOSÓW

Co mogę zrobić, żeby włosy przestały wypadać, poza zabiegami u trychologa i regularną suplementacją?

Problemy z włosami są bardzo złożone i mogą wynikać m.in. z: przebytych chorób (szczególnie wszelkie autoimmunologiczne i tarczyca, wszelkie choroby z wysoką gorączką, w tym COVID), przyjmowanych leków (w tym środków hormonalnych), sytuacji stresowych, diety ubogiej w białko zwierzęce, porodu, nieprawidłowości hormonalnych (łysienie androgenowe) itp. Więcej o przyczynach wypadania włosów przeczytasz na naszym blogu.

W skutecznej walce z nadmiernym wypadaniem włosów kluczowa jest diagnoza. Dlatego jeśli pomimo przyjmowanych regularnie suplementów i zabiegów u trychologa nie widać dużej poprawy należy zasięgnąć porady lekarza pierwszego kontaktu, albo dermatologa.

Tak, jak wiele jest przyczyn wypadania włosów, tak różnorodna powinna być suplementacja. Dlatego Kerabione proponuje aż 3 rozwiązania suplementacyjne: Kerabione, Kerabione Booster i Kerabione Mama.

Mam zniszczone włosy, które wolno rosną i się przetłuszczają

Jeśli włosy rosną wolno polecam Kerabione z aminokwasami, który dostarczy składników budulcowych i odżywczych. Ponadto Kerabione zawiera cynk i selen, które normalizują wydzielanie sebum. Polecam też artykuł na naszym blogu “Czy możemy sprawić, żeby włosy szybciej rosły”

Jestem po koronawirusie i wypadają mi włosy. Które Kerabione będzie właściwe?

Wypadanie włosów po przejściu COVID dotyka co czwartego ozdrowieńca. Wypadanie włosów rozpoczyna się zwykle między 3 a 8 tygodniem po złagodzeniu objawów COVID. Im ostrzejszy przebieg COVID, tym szybciej i intensywniej wypadają włosy.
Jeśli pacjent dodatkowo jest obciążony chorobą ogólną organizmu (hormony, niedokrwistość, niedobory witamin i minerałów itp), następuje silny efekt tzw. sprzężenia telogenowego (czyli okresowego silnego wypadania włosów).
Najlepszą formą leczenia wypadania telogenowego jest zapobieganie. Kiedy wypadanie telogenowe nabierze rozpędu bardzo trudno je zastopować. Można je jedynie spowolnić i spowodować by włosy szybciej w międzyczasie odrastały. W tym procesie ważne są takie substancje czynne jak: biotyna i cynk ale też witaminy i minerały o działaniu antyoksydacyjnym (selen, miedź, wit. E, C, ryboflawina, L-cysteina). Te składniki znajdują się w Kerabione z aminokwasami.
W pielęgnacji skóry głowy ważne jest też jej natłuszczanie, szczególnie jeśli preparat ma również działanie antyoksydacyjne. Taką rolę doskonale spełnia wcierka Kerabione Booster Oils.

Czy włosy mogą wypadać ze stresu? Jakie preparaty poleca Kerabione?

Stres jest faktycznie jedną z przyczyn wypadania i siwienia włosów. Dobrym rozwiązaniem mogą być wcierki Kerabione Booster Oils – z lawendą i rozmarynem. To doskonałe połączenie aromaterapii z pobudzaniem włosów do wzrostu. Wystarczy aplikować je 2x w tygodniu, wmasować w skórę głowy i zostawić chociaż na 30 minut, a następnie umyć głowę, jak zwykle.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie stresu na włosy – zajrzyj na nasz blog i przeczytaj artykuł “Wypadanie włosów pod wpływem stresu”.

Zapalenie mieszków włosowych i wypadanie włosów

Wypadanie włosów często jest spowodowane złą kondycją skóry głowy (np. stan zapalny, infekcja grzybicza). W takim wypadku konieczne jest wyleczenie pierwotnej przyczyny, a dopiero później sięganie po preparaty pobudzające wzrost włosów. W przeciwnym razie możemy spotęgować ich wypadanie.

Kerabione Booster Oils nawilży skórę dzięki obecności w składzie olejku migdałowego, a olejki rozmarynowy i lawendowy zrewitalizują mieszki włosowe.

Poszukuje szamponu na wypadanie włosów. Mam łysienie androgenowe. Moje włosy są bardzo cienkie i delikatne.

Szampon zawsze pełni rolę “wspomagającą”. Najważniejsze w leczeniu łysienia androgenowego jest blokowanie DHT i pobudzanie mieszków włosowych do wzrostu. Działa tak linia Kerabione Booster: kapsułki z palmą sabałową, która osłania mieszki włosowe przed DHT i blokuje nadmierną przemianę testosteronu w DHT, oraz wcierki Kerabione Booster Oils. Kurację należy stosować przynajmniej 6 miesięcy.

Jakie produkty Kerabione sprawdzą się w wypadaniu włosów o podłożu hormonalnym u kobiet?

Jeśli chodzi o zwalczanie wypadania włosów o podłożu hormonalnym polecamy Kerabione Booster.


JAK STOSOWAĆ?

Czy produkty Kerabione zawierają gluten?

Produkty Kerabione na zawierają glutenu i są bezpieczne dla osób z celiakią.

Jak długo powinno się stosować Kerabione?

Dla widocznych efektów najlepiej przyjmować Kerabione przez 2-3 miesiące (tyczy się to właściwie wszystkich produktów na włosy, bo wynika to z fizjologicznego cyklu wzrostu włosa).

Jeśli mowa o wypadaniu włosów o podłożu hormonalnym (szczególnie łysienie androgenowe) – to Kerabione Booster należy przyjmować minimum 6 miesięcy.

Górnej granicy ani dla Kerabione, ani dla Kerabione Booster nie ma. Są to dawki bezpieczne do stosowania w sposób ciągły. Warto jednak robić przerwy, chociażby po to, żeby zobaczyć, czy suplementacja jest nadal konieczna.

Czy mogę stosować Kerabione i Kerabione Booster razem?

Jeśli chodzi o przyjmowanie Kerabione i Kerabione Booster razem – jest taka możliwość – napisaliśmy o tym artykuł na blogu, bo jest to dość obszerne zagadnienie. Zapraszamy do lektury.

Który preparat będzie skuteczniejszy na wypadanie włosów? Kerabione czy Kerabione Booster?

To zależy, jakie podłoże ma wypadanie włosów. Jeśli wypadanie włosów jest związane z zaburzeniami hormonalnymi, menopauzą, łysieniem androgenowym (tzw. typu męskiego) – wtedy najlepsze będzie Kerabione Booster.

Jeśli jest to wypadanie włosów związane z monotonną dietą, przebytymi chorobami osłabiającymi organizm (w tym COVID), okresowym osłabieniem włosów/ organizmu – wtedy polecam Kerabione.

Polecam artykuł z naszego bloga, który rozwija ten temat: “Kerabione czy Kerabione Booster”

Zaczęłam brać tabletki Kerabione Booster. Po 3 miesiącach zrobiłam przerwę i włosy na powrót zaczęły mi wypadać.

Tabletki Kerabione Booster zalecamy przyjmować minimum 6 miesięcy (w przypadku łysienia androgenowego), a w przypadku łysienia telogenowego (przejściowego) wystarczy ok. 3 miesiące.

Jeśli po odstawieniu tabletek włosy znów zaczęły wypadać może to oznaczać, że główna przyczyna wypadania włosów nie została wyeliminowana (stres, uboga dieta, przyjmowane leki, choroba ustrojowa). Polecam wizytę u dermatologa, albo chociaż lekarza pierwszego kontaktu i wykonanie podstawowych badań.

Mam problem z paznokciami: łamią się i rozdwajają.

W przypadku problemów z paznokciami doskonale sprawdzi się Kerabione z aminokwasami. Przyspieszy odbudowę płytki paznokcia i sprawi, że będzie bardziej odporna na uszkodzenia. Kerabione na paznokcie wystarczy stosować minimum 2 miesiące. Kurację można uzupełnić serum do paznokci Kerabione Nutri Nail. Dostępne również w zestawie z kapsułkami.

Jak mogę stosować herbatkę KERABIONE Infusion?

Herbatkę Kerabione Infusion zalewa się wrzątkiem i pije po przestudzeniu. Można też używać jako płukanki: ostudzony napar stosować do ostatniego płukania włosów tuż po myciu lub w postaci mgiełki do wcierania w skórę głowy.

Czy przed zabiegiem depilacji laserowej trzeba zaprzestać suplementacji? Czy włosy na ciele będą intensywniej rosły podczas suplementacji?

Włosy na głowie różnią się swoją grubością, długością i gęstością od delikatnych włosków porastających resztę ciała. Zarówno Kerabione Booster, jak i Kerabione nie wpływa mocno na porost włosów poza owłosioną skórą głowy. Trzeba jednak zauważyć, że wrażliwość na suplementację może być różna, u różnych osób.

Faktycznie nie każda suplementacja jest wskazana przed depilacją (np. lecznicze, czyli bardzo wysokie dawki witaminy A i pochodnych retinoidow mogą prowadzić do oparzeń). Podobnie kontrowersyjne są wysokie dawki biotyny i krzemu. Wysokie dawki biotyny mogą dodatkowo przyspieszyć proces odrostu włosów. Każda witamina i związek mineralny ma jednak trochę inny mechanizm działania i nawet jeśli efekt końcowy jest taki sam, w tym wypadku wzmocnienie włosów, to droga chemiczna do pobudzenia ich wzrostu może być inna. Dlatego np. wysokie dawki biotyny działają na pobudzenie włosów do wzrostu na całym ciele, a np. cynk, który mamy w Kerabione, jest wręcz wskazany po depilacji, bo nie dość, że pobudza do pracy tylko mieszki włosowe charakterystyczne dla owłosionej skóry głowy, to jeszcze działa przeciwzapalnie. Jeśli więc chcecie cieszyć się gęstymi włosami tylko na głowie – Kerabione jest dla Was doskonałym rozwiązaniem.