Składniki roślinne

Olejek rozmarynowy

Zawsze zielony, rozgałęziony, krzaczasty krzew zawierający olejki aromatyczne. Jest uprawiany od czasów starożytnych i używany w kosmetykach oraz medycynie ludowej do pobudzania wzrostu włosów. Rozmaryn jest znany ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych już przy bardzo niskich stężeniach.

Dzięki rozmarynowi włosy zachowują objętość i wyglądają na bardziej gęste.

Olejek lawendowy

Ekstrahowany z kwiatów lawendy i stosowany w medycynie oraz kosmetykach od czasów starożytnych. Obecnie prowadzone są badania nad jego właściwościami przeciwbakteryjnymi, przeciwzapalnymi antyoksydacyjnymi, a niektóre przeprowadzone ostatnio badania wskazują na potencjalny korzystny wpływ olejku lawendowego na wzrost włosów.

Lawenda regeneruje i rewitalizuje mieszki włosowe.

Palma sabałowa (Serenoa repens)

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej jest bogaty w kwasy tłuszczowe i fitosterole. Ma szerokie zastosowanie w medycynie tradycyjnej i alternatywnej, m.in. jest powszechnie stosowany w problemach łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Ekstrakt z palmy sabałowej wykazuje właściwości blokujące przemianę testosteronu w DHT.

Wiesiołek dwuletni (Oenothera biennis)

Olej z nasion wiesiołka zawiera kwasy organiczne – w tym kwas gamma-linoleinowy (GLA) i flawonoidy – naturalne przeciwutleniacze. Dzięki swoim właściwościom olej z wiesiołka jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym. Przyjmowany doustnie przyczynia się do prawidłowego metabolizmu i funkcjonowania układu hormonalnego.

Kwas gamma-linoleinowy (GLA), z rodziny kwasów Omega-6, redukuje stany zapalne w organizmie.